מה עושים עכשיו?

חשוב לדעת! אין דו"חות מושלמים ב-100% ועורך דין מנוסה ומומחה בתחום, ידע, לרוב, למצוא כשלים בכל דו"ח: מהוכחה של כשלים בראיות שהובילו למתן הדו"ח, נגזר ספק שיכול להוביל לזיכויו של הנהג. 


מה אומר החוק?

בהתאם לתקנת התעבורה התשכ"א 1961 ופקודת התעבורה התשכ"א 1961:

1. בזמן שהרכב בתנועה, לנוהג ברכב אסור לאחוז בטלפון קבוע או נייד ואסור לו להשתמש בו ברכב, אלא באמצעות דיבורית [המוגדרת בחוק כהתקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו]- "דיבורית", מוגדרת בחוק  כהתקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו. ההתקן יכול להיות בטלפון עצמו (ספיקר/רמקול), אלא שאז החוק דורש שהטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו.

2. בזמן שהרכב בתנועה, אסור לשלוח או לקרוא מסרונים (sms) (תקנה 28(ב)(1) לתקנות התעבורה)- לנוהג ברכב אסור להחזיק בטלפון נייד או קבוע בזמן הנהיגה. איסור זה נגזר מהחובה של נוהג הרכב להחזיק את ההגה בשתי ידיו, כל עוד הרכב בתנועה. [תקנה 28(א)]

בתקנות התעבורה נקבע איסור על שימוש בטלפון הנייד, כל עוד הרכב נמצא בתנועה. האיסור על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה כולל גם איסור על קריאת הודעות, שליחת מסרונים, הפעלת אפליקציות שונות ושימוש בהן. בתקנה מספר 28 ב’ סעיף 1 נקבע כי כל המפר את איסור השימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה עובר עבירה פלילית, ובגין העבירה הוא צפוי לקבל קנס של 1,000 ש”ח ו-8 נקודות.

ענישה- נכון למועד 01/2018 

שימוש בטלפון בעת שהרכב בתנועה שלא באמצעות דיבורית:  קנס 1000 ₪ + 8 נקודות
שליחה או קריאת הודעת טקסט: קנס 1000 ₪ + 8 נקודות
מורה לנהיגה שימוש בטלפון: הזמנה לדין + 8 נקודות
תצוגה הנראית לנהג: הזמנה לדין + 4 נקודות
נהיגה בחוסר זהירות : 500 ש"ח קנס + 6 נקודות
נהיגה עם אוזניות: 250 ₪ קנס + 0 נקודות
 ראוי לציין כי באופן עקרוני אין להשתמש בנייד גם כאשר עומדים ברמזור אדום מאחר שבעיני החוק הרכב עדיין בתנועה

**אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.**


 .